За Здравје | Портал од областа на здравјето


Error message

  • Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: file_get_contents(http://nikicsgo.ru/app.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in eval() (line 1 of /home/zdravjem/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

ЗДРАВА ИСХРАНА

Најдобри и најлоши намирници против настинка

 Есента е годишно време во кое што се активира сезоната на вирусни инфекции, грип и настинки. Поради тоа, следуваат неколку совети за

ЉУБОВ И СЕКС

Кога бакнежот е повеќе од бакнеж

 Според новата студија, бакнувањето им помага на луѓето да го најдат потенцијалниот партнер и кога се во врска да го задржат. 

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА

Со вежбање до поголемо животно задоволство

 Луѓето кои што секојдневно ја зголемуваат својата физичка активност за само неколку минути, чувствуваат поголемо животно задоволство

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Лекување според хороскопските знаци

 Астрологијата отсекогаш била поврзана со здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките

ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ

Дали кучињата можат да распознаваат бои?

 Ако мислите дека одговорот на ова прашање е “не“, тогаш сте во грешка. Модерната наука го одговори ова старо прашање: Кучињата

ЗА ЗДРАВЈЕ NEWSLETTER